اسکریپر چیست؟

اسکریپر چیست؟

در پروژه های راهسازی، ما می توانیم ابزار های متنوعی را مورد استفاده قرار دهیم. اسکریپر یکی از همین ابزار های کلیدی و پر اهمیت به حساب می آید که روی پروسه اجرای پروژه، موثر می باشد. این کالا کاربرد های زیادی داشته و همین مسئله هم باعث شده تا سازمان های عمرانی، به استفاده از آن اهمیت زیادی بدهند. در حال حاضر مدل های زیادی از انواع Scraper در بازار موجود بوده و هر کدام از این مدل ها یک سری امکانات ویژه را در خود جای داده اند. به صورت عمومی، این محصولات یک گزینه اقتصادی و خوش قیمت برای فعالیت های برون شهری به حساب می آیند.

اسکریپر

قبل از هر چیز، بیایید چیستی و مشخصات اسکریپر را مورد بررسی قرار دهیم. این وسیله یکی از مهم ترین ماشین آلات عمرانی است که معمولا در پروژه های خاص راهسازی مورد استفاده قرار می گیرد. این کالا به گونه ای طراحی شده تا برای انتقال مواد در مسافت های طولانی به کار رود. از جمله دیگر کاربرد های کلیدی این وسیله باید به حمل خاک، بار اندازی و گود برداری اشاره نمود. البته که استفاده از آن در زمین های کشاورزی هم متداول است ولی اکثر کارشناسان آن را در پروژه های راهسازی به کار می گیرند.

اسکریپر ها به گونه ای طراحی شده اند تا به راحتی زمین های بزرگ را پیمایش نمایند ولی استفاده از آنها در محیطی که سنگ بزرگ و صخره دارد، امکان پذیر نمی باشد. به خاطر داشته باشید که این محصولات یک جایگزین اقتصادی و مناسب برای بولدوزر هستند. پس اگر شما هم در پروژه خود به بولدوزر نیاز دارید ولی بودجه کافی برای استفاده از این وسیله را در اختیار ندارید، می توانید این کالا را به کار گیرید. به عقیده برخی از افراد صاحب نظر، این محصولات یک نوع ماشین حفاری به حساب می آیند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رولیک بیل مکانیکی نیز میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

انواع اسکریپر

بررسی کاربرد اسکریپر

حتما شما هم از خود می پرسید که مهم ترین کاربرد اسکریپر چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که فعالیت های عمرانی، راه سازی و کشاورزی از جمله کاربرد های کلیدی این وسیله به حساب می آیند. با استفاده از این کالا شما به راحتی می توانید نسبت به مسطح سازی زمین، حذف موانع و انتقال خاک یا شخم زدن اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: دامپتراک چیست؟

انواع اسکریپر کدام اند؟

در حال حاضر مدل های زیادی از انواع اسکریپر در بازار موجود می باشد. هر کدام از این مدل های دستگاه هم با یک سری امکانات و تجهیزات خاص در اختیار مشتریان قرار می گیرند. علاقه مندان به خرید این وسیله یا استفاده از مدل های مختلف آن همواره باید به نیاز های پروژه خود توجه داشته باشند.

  • اسکریپر تک موتوره یکی از اولین دسته بندی های این محصول به حساب می آید. در طراحی این کالا فقط یک موتور به کار رفته است. به خاطر داشته باشید که قدرت این محصولات در مقایسه با سایر مدل های این دستگاه، پایین تر می باشد. این محصولات کمی ضعیف هستند و معمولا برای فعالیت های عمرانی یا راه سازی ساده به کار می روند.
  • دستگاه های دو موتور دومین دسته بندی این کالا به حساب می آیند. استفاده از دو موتور مختلف توانسته قیمت و قدرت این وسیله را چند برابر نماید. معمولا مدل های دو موتوره برای زمین های چالشی و سخت تر به کار می روند. در این تجهیزات، یک موتور هم در تریلر نصب شده است. این مسئله توانسته کارایی را چند برابر نماید.
  • دستگاه های کششی از جمله دیگر مواردی به حساب می آیند که شما باید به آنها توجه داشته باشید. این محصولات بدون موتور طراحی شده و یک تریلر دارند. به خاطر داشته باشید که این محصولات را باید با استفاده از ماشین های متحرک مختلفی منتقل نمود. این وسیله باید به گونه ای طراحی شود تا وزن را به خوبی تحمل نماید.
  • اسکریپر کشاورزی آخرین دسته بندی این کالا به حساب می آید که قدرت عملکردی مطلوبی را به همراه دارد. این محصولات برای تسطیح زمین و آماده سازی خاک در صنایع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما هم به استفاده از قدرتمند ترین مدل های این کالا علاقه دارید، این محصول گزینه مناسبی برایتان است.

 

ویژگی اسکریپر

ویژگی های این دستگاه کدام اند؟

همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله اشاره کردیم، انواع اسکریپر می توانند ویژگی های مثبت و منفی زیادی را در خود جای داده باشند. در اولین مرحله، این محصولات ظرفیت زیادی دارند. آنها می توانند برای موادی همچون انواع خاک، شن، سنگ و ماسه را به راحتی منتقل نمایند. به خاطر داشته باشید که این مسئله می تواند پروسه گود برداری و انتقال وسایل را ساده نماید. برخی از مدل های این دستگاه تا 40 تن مواد را نیز در خود جای می دهند.

شرکت های تولید کننده معمولا انواع اسکریپر را همراه با یک موتور فوق العاده قوی و قدرتمند تولید می نمایند. این مسئله می تواند توان خروجی عالی را در اختیار شما بگذارد. ترکیب این موتور با یک سیستم انتقال قدرت با کیفیت قطعا روی سرعت اجرای پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

این دستگاه به گونه ای طراحی شده تا با اکثر تجهیزات راه سازی همخوانی داشته باشد. استفاده از قابلیت تطبیق پذیری با سایر تجهیزات توانسته راندمان و میزان بازدهی این وسیله مهم را چند برابر نماید. به خاطر داشته باشید که برخی از کشاورزان، این دستگاه را به کالا های خاصی همچون تیغه های فشاری، باکت و غیره متصل می نمایند.

به خواندن ادامه دهید: میل سوپاپ چیست و کارکرد آن چگونه است؟

بررسی نکات مهم برای تهیه Scraper

انواع اسکریپر در دسته بندی های متنوعی در اختیار مشتریان قرار می گیرند. شما همواره باید بهترین مدل را بر اساس نیاز های پروژه خود تهیه کنید. معمولا برای استفاده از این کالا در جاده های طولانی و ناهموار، کارشناسان نسبت به استفاده از کالا های سه محوره اقدام می نمایند. محصولات سه محوره هم طول عمر زیادی دارند و هم قطعا عملکردی مطلوبی را در اختیارتان می گذارند.

برای جدا کردن خاک سخت از Scraper، شما باید آن را با استفاده از یک شکافنده یا کلنگ زن خرد نمایید. به خاطر داشته باشید که مدل های مختلف این کالا با استفاده از معماری های متنوعی تولید می شوند کیفیت ساخت این وسیله و معماری به کار رفته در طراحی آن از جمله متغیر هایی هستند که شما باید آنها را مد نظر قرار دهید. آریا یدک با ارائه این مطلب قصد داشت اطلاعاتی درمورد اسکریپر با شما به اشتراک بگذارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *